A Mercedes-Benz G-osztályból 2020. december 4-én készült el a 400 ezredik darab, ráadásul ez a német gyártó második leghosszabb ideje gyártott modellje, amely 1979-ben, vagyis 41 éve kezdte meg pályafutását. Ez is jól példázza, milyen közkedvelt és sikeres a G-osztály.
Eredetileg 1972-ben, Mohammad Reza Pahlavi, az iráni sah javaslatára (aki annak idején jelentős mennyiségű részvényt birtokolt a Mercedesben) kezdték el fejleszteni a G-osztályt, amit kifejezetten katonai célú járműnek szántak. Néhány évnek el kellett telnie ahhoz, míg a civilek is kipróbálhatták a W460-as kódjelű modellt, ami azóta is töretlen népszerűségnek örvend.
Éppen ennek a hosszú és gazdag történelmi múltnak köszönhető, hogy a márka híveinek talán szentségtörő módon egy dizájner eljátszott a gondolattal: vajon hogyan is nézne ki egy G Merci, ha a BMW, vagy az Audi jellegzetes orr-részét illesztenék rá.
A két megoldás közül a BMW orra kifejezetten jól áll a Mercedesnek. Az X7-esről kölcsönvett hatalmas hűtőrács méretének és szögletes kialakításának köszönhetően kimondottan jól passzol a G-osztály arculatához. A fényszórók úgy festenek, mint egy igazi szempár, ezáltal még agresszívabb megjelenést kölcsönözve a német SUV-nak.
A BMW hűtőrácsa egyáltalán nem hat tájidegennek a G-osztályos Mercedes orrán, az Audi dizájnja azonban túlzottan modernnek hat, és elüt a terepjáró szögletes, dobozos formavilágától. A lámpatestek még egészen jól illeszkednek a jármű orr-részébe, de a hűtőrács határozottan visszakívánkozik egy olyan autóra, amelynek Q is van a nevében.
Szerencsére ezek csak látványtervek, és a G-osztály formavilága továbbra is változatlan marad. A csillagos márka patinás SUV-jának megjelenése jóformán változatlan maradt az elmúlt 41 évben a futószalagról legurult 400 ezer autó esetében.
Talán a legnagyobb módosítást a G Merci esetében az jelenti, hogy míg a korai modellek esetében a fényszóró és a hűtőrács egy síkban voltak, addig az egyre újabb változatokon a maszk szép lassan, de biztosan kitolódott az orr síkjából. Így napjainkra talán már nem annyira szögletes a forma, mint 1979-ben volt.